Na co si dát u půjčky před výplatou pozor?Pokud se ocitneme v situaci, kdy nám chybí pár dní do výplaty a jsme bez peněz, jsme určitě rádi za každou nabídku, která nám umožní půjčit si peníze. Na internetu je dnes takových nabídek obrovské množství a společností, které nabízejí půjčky před výplatou je opravdu hodně. S jejich nabídkami se setkáváme i v novinách, časopisech nebo televizních reklamách. Ne všichni poskytovatelé těchto půjček jsou však seriózní a mnohdy se může jednat i o podvodníky, u kterých nejen že žádnou půjčku nedostaneme, ale můžeme i přijít o peníze. Jedním z nejčastějších příkladů bývají nabídky k půjčce, které jsou podmíněny telefonátem na placenou linku začínající předčíslím 90. Takový hovor pak zájemce o půjčku může stát i 99 korun za minutu a když pak takový hovor trvá třeba jen několik minut, člověk pak přijde zbytečně o několik stovek. Navíc právě firmy, které používají tato čísla většinou zájemcům nakonec ani žádnou půjčku nedají a jen vydělávají na těchto linkách. Dalším rizikem jsou pak půjčky, u kterých po vás chtějí zaplatit předem poplatek. Často pak dochází k případům, že lidé zaplatí třeba několikatisícový poplatek za zprostředkování půjčky a nakonec žádnou nedostanou a ještě přijdou o peníze. Je tedy třeba být opatrní a vybírat si jen ty seriózní poskytovatele půjček, u kterých nemusíme volat na předražená telefonní čísla ani platit vysoké poplatky předem. Ve výběru nám nejvíc pomůže internet, kde si můžeme přečíst zkušenosti ostatních lidí s půjčkami před výplatou a i na základě těchto informací se rozhodnout, u koho si o svou půjčku zažádáme.

Česká spořitelna má u nás dlouholetou tradici. ČSOB internetbanking vám umožní přístup k vašim financím. GE Money je tradiční americká bankovní společnost.

Půjčka před výplatou v ostatních zemích

Půjčka před výplatou není populární pouze u nás v České republice, ale je naprosto běžná i v ostatních zemích světa. V případě, že se jedná o malou půjčku s krátkou dobou splatnosti a vysokými poplatky, říká se jí někdy finská půjčka. První zemí, kde se tento typ půjček začal nabízet totiž bylo právě Finsko (v roce 2005), kde je začala poskytovat společnost Ferratum. Postupně se pak tento druh půjčky rozšířil i do dalších zemí Evropy a právě Ferratum patří k předním a nejznámějším poskytovatelům této půjčky i u nás.

Rychlá půjčka ihned pro Vaše finanční potřeby. Finská SMS půjčka je zaměřena především na nízké obnosy. Home Credit půjčka se zaručuje kvalitou a poctivostí za kterou stojí silná společnost.Půjčka před výplatou a úroky

Mezi hlavní parametry, které nás u půjčky před výplatou nejvíce zajímají, patří výše úroků. Ta bývá vyšší u nebankovních společností, které půjčují i klientům, kteří by u banky půjčku nedostali a nesou tak větší riziko. Úroky bývají hodně vysoké zejména u expresních malých půjček v řádu několika tisíc, které si berou např. lidé, kterým chybí pár dní do výplaty a nutně potřebují rychle půjčit peníze. Výše úroků u takovýchto půjček je však pouze jedním z mnoha ukazatelů výhodnosti půjčky. Vzhledem k tomu, že k těmto typům půjček se mnohdy váže i celá řada různých poplatků, není výše úroků tím hlavním měřítkem, ale pro lepší orientaci slouží spíše roční procentní sazba nákladů.

Servis24 přihlášení na účet z mobilního telefonu je velice snadné. Servis24 internetbanking je služba České spořitelny.

Půjčka před výplatou a RPSN

Jedním z důležitých ukazatelů, který určuje, nakolik je pro nás půjčka před výplatou výhodná, je RPSN. Zkratka RPSN znamená roční procentní sazba nákladů a toto číslo udává podíl v procentech z dlužné částky, kterou musí dlužník splatit za jeden rok v souvislosti se všemi výdaji, které jsou spojeny s čerpáním půjčky. Výše roční procentní sazby nákladů bývá u nebankovních půjček před výplatou často hodně vysoká, takže stojí za to si ji porovnat u více poskytovatelů. Co se týká povinnosti uvádět u svých půjček výši RPSN, tak od 1. ledna 2002 ji musí ze zákona uvádět všichni poskytovatelé spotřebitelských úvěrů (výjimkou jsou pouze půjčky, které jsou menší než 5 000 Kč a větší než 1 880 000 Kč, hypotéky atd.). Kromě České republiky mají tuto povinnost i v ostatních zemích Evropské unie.

Půjčka před výplatou a její výše

Výše půjčky před výplatou bývají různé v závislosti na tom, od jaké společnosti si tuto půjčku vezmeme. Některé nebankovní společnosti poskytují takové půjčky už od 500 Kč, naopak u bank jsou minimální částky, které si lze půjčit obvykle vyšší. Právě na tom, kolik peněz si potřebujeme půjčit, závisí i náš výběr poskytovatele půjčky. Pokud nám např. chybí čtyři dny do výplaty a potřebujeme půjčit tisíc korun, nemá smysl se obracet na banky, které takto nízké půjčky ve svých nabídkách nemají, ale můžeme se obrátit na nebankovní společnost, která se na tyto rychlé půjčky před výplatou specializuje. Pokud pak půjčku splatíme rychle, ani poplatky za ni nebudou moc vysoké. Naopak pokud si chceme půjčit vyšší částku a máme možnost vzít si úvěr od klasické banky, bude to pro nás určitě výhodnější, protože bankovní půjčky mívají mnohem nižší poplatky, úroky a roční procentní sazbu nákladů.

Jak si vybrat půjčku před výplatou?

Vybrat si tu správnou půjčku před výplatou není nic jednoduchého, protože poskytovatelů takovýchto půjček je dnes na našem trhu obrovské množství a je tak těžké si z nich vybrat. Určitě se ale vyplatí podívat se na internet a důkladně si prostudovat nabídky jednotlivých poskytovatelů a porovnat si jejich podmínky, poplatky atd. Nemá smysl obracet se hned na první společnost, na kterou narazíme, protože když hledání věnujeme alespoň chvilku času, můžeme objevit daleko výhodnější nabídku, díky které bude naše půjčka mnohem levnější a nezaplatíme tak zbytečně mnoho peněz za úroky a poplatky.

Půjčka před výplatou od banky

Když se řekne půjčka před výplatou, většinou si pod tímto pojmem představíme spíše rychlé půjčky od nebankovních společností, ale půjčit si pár dní před výplatou můžeme i od své banky. Ideální možností je např. kontokorent, tedy možnost jít na svém bankovním účtu do mínusu. Pokud tuto možnost máme, je to pro nás rozhodně výhodnější než si brát nebankovní půjčku a zbytečně tak platit vysoké úroky a poplatky. Další možností je vzít si u své banky klasickou půjčku, ale tady je nevýhoda, že vyřízení takové půjčky může trvat déle než u rychlých nebankovních úvěrů a v momentě kdy jsme bez peněz a chybí nám jen pár dní do výplaty nám potom taková půjčka moc nepomůže.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!